Македонија Новости Став Топ Вести

Апасиев ја отсвири „Wish you were here“

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, на јавноста ѝ го откри музичкиот талент, откако во студиото на Редкаст ја отсвири на гитара нумерата на Pink Floyd – „Wish you were here“.

LEAVE A RESPONSE

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *