Македонија Новости Став Топ Вести

Ова е редоследот на гласачкото ливче за кандидатите за претседател

Државната изборна комисија ја одржа ждрепката за утврдување на листата за претседателски кандидати.

Во продолжение листата на кандидати:

Број еден, Стево Пендаровски,

број два, Гордана Силјановска Давкова.

број три, Стевчо Јакимовски

број четири, Бујар Османи

број пет, Билјана Ванковска

број шест, Арбен Таравари

број седум, Макисм Димитриевски.

LEAVE A RESPONSE

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *