Македонија Новости Топ Вести

Масовен протест во сабота, граѓаните бараат правда за Вања

Масовен протест „Правда за Вања“ организираат граѓаните и граѓанскиот организации. Според објавите на социјални мрежи, настанот ќе се одржи оваа сабота со почеток од 10 часот на „Школка“ во Градскиот парк, објавува Скопје Инфо.

Граѓаните праќаат пораки „Правда за Вања“, „Да не се заборави“, „Стоп за грозоморните убиства“.

LEAVE A RESPONSE

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *