Македонија Новости Став Топ Вести

ВМРО-ДПМНЕ нема да ја формира следната Влада, Силјановска нема да биде претседател

Следната Влада во секој случај сметам дека нема да ја формира ВМРО-ДПМНЕ, ниту Силјановска ќе биде претседателка на државата, вели во синоќешното гостување во „Тешки муабети“ професорот Оливер Андонов, член на внатрепартиската фракција во ВМРО-ДПМНЕ.

– Следната Влада сметам дека нема да ја формира ВМРО-ДПМНЕ. Околу партијата е формиран еден санитарен јазол од останатите партии и етникуми, а тоа сметам дека ќе биде и причината зошто колешката Силјановска нема да биде претседателка на државата, вели Андонов.

LEAVE A RESPONSE

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *