Македонија Новости Топ Вести

ИМИТРОВСКИ: Министрите да погледнат околу себе и да видат дека се бетер од Мерко

Поранешниот новинар Зоран Димитровски, на својот Фејсбук профил го коментираше случајот со струшкиот градоначалник Мерко, кој беше ставен на црната листа на САД:

„Наместо министрите да се чудат за тоа како Мерко се нашол на црната листа, да погледнат околу себе и да видат дека се бетер од Мерко и да се повлечат од функциите“ напиша тој, споделувајќи ја реакцијата на неговата партија, Демократски сојуз.

LEAVE A RESPONSE

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *