Култура Македонија Новости

Избрани се најдобрите идејни решенија за бисти во чест на 12- те Ваташки младинци

Комисијата за одбележување на 80 годишнината од убиството на 12-те Ваташки младинци денеска ги избра најдобрите идејни решенија за изработка на бисти и спомен соба кои пристигнаа на јавниот повик, објави на својот ФБ профил градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев..

Претседателот на кавадаречкиот совет, д-р Стојанчо Рамов денеска ги презентираше детските игралишта кои се градат во општина Кавадарци, објави Јанчев на ФБ.

LEAVE A RESPONSE

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *