Македонија Новости Топ Вести

Во Турција уапсен Љупчо Палевски Палчо

Љупчо Палевски Палчо, првоосомничен за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, е уапсен во Турција. МВР закажа прес-конференција вечерва во 22:30 часот

LEAVE A RESPONSE

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *