Македонија Новости Став Топ Вести

Амбасадата на САД за средбата Мицкоски-О‘ Брајан: Важна улога на сите партии во ЕУ процесот

Американската амбасада во Македонија вечерва информираше за средбата на помошникот државен секретар за европски и евроазиски прашања Џејмс О’Брајан со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

О’Брајан потенцира дека САД силно го поддржува патот на Македонија кон членството во ЕУ, како и важната улога што сите политички партии во земјата треба да ја имаат за поддршка на овој процес, се вели во објавата на „Фејсбук“.

LEAVE A RESPONSE

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *