Македонија Новости Топ Вести

Средба на Османи со Блинкен во Вилнус


Шефот на дипломатијата Бујар Османи на маргините на НАТО самитот во Вилнус, Литванија, оствари куса средба со државниот секретар на САД, Ентони Блинкен.

-За време Вилнус самитот, кратка средба и со државниот секретар на САД, Ентони Блинкен. Накратко за Стратешкиот дијалог меѓу двете земји, и актуелностите поврзани со нашите европски интеграции. Разменивме мислење и за состојбите во нашиот регион, како и предизвиците во рамките на претседавањето со ОБСЕ, напиша Османи на Фејсбук. 

LEAVE A RESPONSE

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *