Македонија Новости Топ Вести

Делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ продолжува со агендата и средбите во Бундестагот

Делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ продолжува со агендата и средбите во Бундестагот.

-Продолжуваме со нашата агенда и одлични средби во Бундестагот. Остваривме пријателска средба со Gunther Krivhbaum од Пратеничката група на ЦДУ и Ralph Brinkhaus, член на Комитетот за ЕУ прашања.
Разговаравме за актуелната политичка и економска состојба во Македонија. Предизвиците со кои се соочуваме како држава и народот, како и потреба за избори со цел нивното надминување, пишува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски на Фејсбук.

LEAVE A RESPONSE

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *