Македонија Новости Топ Вести

Приватните превозници од денеска повторно низ скопските улици

Јавното сообраќајно претпријатие – Скопје на социјалните мрежи објави дека е потпишан договор со приватните автобуски превозници и  тие од денеска повторно ќе почнат да сообраќаат низ улиците на Скопје.

Од утрово приватните превозници ќе ги опслужуваат линиите 23, 45, 61, 63, 73, 9, 11, 11A, 12, 47A, 55, 19, 20, 22, 52, 54, со  105 модерни автобуси.

LEAVE A RESPONSE

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *