Македонија Новости Топ Вести

Во Кривичен донесен уште еден осомничен, преку гаражи и лифт скриен од јавноста

Во 3 часот утрово во Кривичниот суд со комбе-марица од интервентната полиција при МВР беше донесенo уште едно лице, трето по ред осомничено во случајот со двете убиства – 14-годишната Вања и 74-годишниот Панче.

Ова е трето осомничен кој се носи во Кривичниот суд, голем број на медиумски екипи се во очекување на исходот од претходните двајца кои што беа донесени во судот.

LEAVE A RESPONSE

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *