Македонија Новости Топ Вести

Пендаровски нема да коментира додека не се постигне конечно решение за уставните измени

Претседателот стево пендаровски нема да ги коментира  можните  решенија за носење на уставните измени кои на маса ги ставија премиерот димитар ковачевски и лидерот на опозицијата, христијан мицкоски – велат од неговиот кабинет.

Оттаму велат дека шефот на државата  не би коментирал затоа што на лидерската средба не е постигнат договор во однос на ниту еден од понудените предлози.

LEAVE A RESPONSE

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *