Новости

Работилница „Млад франкофонски парламент – едукативна активност – Имам став!’“

Во Собранието денеска ќе се одржи работилница „Млад франкофонски парламент – едукативна активност ‘Имам став!’“.

Како што најавуваат од собраниската прес-служба, на работилницата ќе се обратат претседателот на Собранието, Талат Џафери, францускиот амбасадор Сирил Бомгартнер, шефот на Делегацијата на Собранието на Северна Македонија во Парламентарното собрание на Франкофонијата, Абдула Салиу и претседателката на Групата за пријателство Франција – Северна Македонија во Националното собрание на Француската Република, Лилиана Танги.

LEAVE A RESPONSE

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *